Gölge
Üst Kısım

LHD - ALARMLINE KABLO ISI ALGILAMA SİSTEMLERİ

Hat Isı Algılama Sistemleri (LHD), noktasal algılama yangın dedektörlerinin yeterli olmadığı veya kullanılmadığı durumlarda özellikle ısı değişikliklerini digital sabit derecede alarm verebilen veyahut analog olarak programlanan spesifik alarm ısı derecesinde alarm ve izleme imakanı veren bir sistemdir. KIDDE FIRE PROTECTION tarafından tasarlanan ve üretilen LHD Sistemleri YANMAR tarafından temin edilerek, istenildiğinde anahtar teslim projelerinizde kullanılabilir.

Analog Hat Isı Algılama Kablosu

Alarmline Dedektör Kablosu, dış yüzeyi yüksek sıcaklığa ve aleve dayanıklı PVC izolasyonu ile kaplanmış 4 adet bakır iletkenden oluşmaktadır. Alarmline dedektör kablosunun direnci yardımcı LHD kontrol ünitesi tarafından sürekli kontrol edilir ve önceden belirlenen ve belli bir ısıya kalibre edilen Alarmline dedektör kablosu, ortamdaki ısının yükselmesi ile set edilen ön alarm ve alarm spesifik ısı derecelerinde alarm olarak ayrı, ayrı izlenir. Alarmline dedektör kablosu, uygulandığı mahalin çevresel koşullarına uygulanarak monte edilir ve seçilir. Analog LHD çok kolay LAPTOP vasıtası ile bağlı olduğu kontrol modülü ile istenen spesifik alarm değerlerine set edilir. Kontrol Modülü üzerinden de Alarm Set değerleri izlenebilinecektir.

Digital Hat Isı Algılama Kablosu

Özel uygulama alanlarına göre dış yüzeyi özel örgü, PVC veya fluoropdymer kaplı olan 2 adet bakır iletkenden oluşur. Kısa devre prensibiyle çalışan kablo kabul edilen sıcaklık seviyelerini aşması halinde hızlı, pozitif ve güvenilir sinyaller vererek ana ihbar panelinden monitör edilir. Digital sensor kablosu fabrika set değerlerinde farklı sıcaklık değerlerine sahip 5 alternatif seçimle hizmetinizdedir. 

Kullanıldığı Yerler

    Kablo Tavaları,

    Kablo Tünelleri,

    Konveyörlerin Kablo Tavaları,

    Yürüyen Merdivenler,

    Tarihi Binalarda,

    Yüzer Tavalarda,

    Ambar ve Depo Raflarında,

    Motor mahallerinde,

    Soğutma Kuleleri vb.

 

İlgili Dokümanlar:

Kidde Digital LHD  Kablo (Linear Heat Sensor Cable)

AD185SS-0100 - Digital LHD Cable Nylon Sheath & SS Braid

AD88SS-0100 - Digital LHD Cable PVC Sheath& SS Braid

AD68-0100  - Digital LHD Cable PVC Sheath

AD105-0100  Digital Cable PVC  Sheath

Kidde Analog LHD Kablo (Linear Heat Sensor Cable)

AASS-0100  Analogue Cable PVBC Sheath & SS Braid

AASSN-0100  Analogue Cable Nylon Sheath & SS Braid