Gölge
Üst Kısım

İNTERAKTİF ADRESLENEBİLİR AKILLI SİSTEMLER

Ampac Paneller

Analog Adreslenebilir FireFinderPlus Kontrol Paneli mikroprosesör tabanlı, istenilen yangın senaryosu doğrultusunda değişebilen iç konfrigasyonu ile max 2016 input adres kapasitesine sahip, modüler, değişken dedektör protokolleri ile uyumlu ( Apollo, Hochiki) yangın güvenliği teknolojisinde ideal bir kontrol panelidir.

FireFinderPlus Kontrol Panelleri ve SmartTerminal Tekrar Panelleri Network altında "Peer to Peer" veya farklı Otomasyon ve Bina Yönetim Sistem Software Protokolleri ile entegre olabilen yapıdadır. Bunun ile birlikte Sistemler Kontrol Panellerini, Network altında veya tek başına Grafik ve Text olarak raporlama imkanları vardır.

Gelişen Teknoloji ile Kontrol Panelleri İnternet ortamında uzaktan kontrol edilebilmekte ve izlenebilmektedir.

Kullanım Alanları;

Ofis ve Ticari Kompleksler,

Oteller,

Alışveriş Merkezleri,

Okullar,

Hastaneler,

Havaalanları,

Metro İstasyonları, vb

Dedektörler

FireFinderPlus Yangın Alarm Kontrol Paneli Apollo, Discovery ve XP95 protokolünde Analog Adreslenebilir Optik, İyonize , Isı Dedektörleri, Alev Dedektörleri, Beam Dedektörleri, Multi Dedektörleri ile uyumlu çalışabilmektedir.

Her Grup Dedektör Sistem dizaynına uygun olarak Input/Output entegre seçeneklerini sağlamaktadır.

Yardımcı Elemanlar

Adreslenebilir Yangın Alarm Butonu, Elektronik Sirenler, Flaşörler ve Ziller bu grup altında hizmetinize sunulmaktadır. Ayrıca farklı uygulama alanları için saha elemanlarının dış hava koşullarına uygun ve exproof seçenekleri de mevcuttur. İstenildiğinde Konvansiyonel Dedektörler Grup Adres olarak FireFinderPlus Model Kontrol Paneline bağlanabilmekte, digital adresli olarak müşterinin input noktaları panele entegre edilebilmektedir. Sirenler ve Flaşörler adresli olarak programlanabilmektedir. Tesis edilen sistemin projesine uygun yangın senaryosuna bağlı kalarak bina havalandırma ve yangın kapılarıkontrol panelinden veya saha interface modülleri vasıtası ile kontrol edilebilmektedir.

 

FireFinderPlus SmartGraphics -Grafik Raporlama Sistemi

SmartGraphics Grafik Raporlama Sistemi, geniş alana yayılmış Binaların ve/veya Yüksek Binaların Otomatik/Manual Adreslenebilir Yangın Erken Uyarı Alarm Sistemi içinde alarm veren veya hatalı saha elemanlarının (dedektör, buton, siren v.b.) bina vaziyet planından başlıyarak, blok, kat (kesitleme) koridor ve oda bazında zoom'lanarak grafik ve text raporlama imkanı bulunmaktadır.

FireFinderPlus SmartGraphics Sistemde meydana gelen tüm olayları (arıza, alarm, resetleme, izole v.s.)tarih, gün, saat, odanın adı, zonu, mahal ismi ile birlikte alarm ve hata durumunda yapılacak işler de text olarak izlenebilmektedir.

FireFinderPlus SmartGraphics, Grafik ve Text alarm/hata raporlama ile birlikte binadaki exit/kaçış güzergahları, portatif tüplerin yerleri, yangın dolapların yerlerini göstererek alarm ve hata noktasına yönlenen kişiye bilgi verebilmektedir.

FireFinderPlus SmartGraphics,  Grafik ve Text Raporlama ile sadece saha elemanları değil sistem içindeki tüm alarm panelleri de raporlanmaktadır.

FireFinderPlus SmartGraphics,  Grafik ve Text Raporlama yangın alarm paneline bağlanarak tüm kontrol, susturma, tahliye alarmı verme, resetleme, izole etme, programlama vs tüm panel imkanları network üzerinden bilgisayar tuşları kullanılarak PC ekranından daha hızlı, daha kolay ve güvenilir yapılabilmektedir.

Analog İnteraktif Adreslenebilir Akıllı Sistemler

Özellikleri

FireFinderPlus SmartGraphics,  Grafik ve Text Raporlama imkanı,

Grafiksel sayfaların istenildiğinde dökümünün alınması,

Sistemde olan olayların otomatik olarak hafızadan raporlanması,

Şifreli kullanıcı seviye kontrolleri,

İstenilen lisanda kullanım imkanı,

Windows tabanlı software FireFinderPlus SmartGraphics,  Grafik ve Text Raporlama Sistemi.

 

 

Panasonic Yangın Alam Sistemi

EBL512 G3  ve EBL128 Panelleri

4550 EBL 128 Yangın Alarm Paneli 1 loop 255 aders kapasiteli, internet bağlantısı ile uzaktan erişim ve kontrol imkanı sağlayan Analog Adresli Kontrol panelidir.

5000 EBL512 G3 Yangın Algılama Paneli 4 loop lu 512 alarm (dedektör ve buton) adresine ilave 512 modül adres kapasitesine sahip olmak üzere yazılıcılı ve yazıcısız çeşitleri mevcuttur.5001 kapalı kutu yangın algılama paneli, 4 ün katları şeklinde genişleyebilen yapısıyla, gereksinimleri karşılamak üzere standart bağlantı paneli olarak tasarlanmıştır. Tüm panel çeşitleri, bölge genişleme kartı ile konvasiyonel ürünlerin sisteme tanımlanmasını, Giriş- çıkış ve Röle kartları ile genişlemeye olanak sağlar. Tekrar panelleri kompakt boyuttadır ve kullanım alanına uygun çeşitliliğe sahiptir. Yangın Algılama Sistemi  Tatecom protokolüne sahiptir.

EBL512 G3 Analog Adreslenebilir Kontrol Paneli  tek bir network de 30 Panele kadar peer to peer TLON network kartlarıyla yedekli bağlantı opsiyonu ile yüksek güvenlik sağlar. Network içerisindeki herbir panel master özelliğine sahiptir ve  bu yapı her bir panelden tüm networkün kontrolüne imkânı sağlar.

Web Server,  Internet üzerinden uzaktan erişim ile Panellerin gerçek zamanlı olarak izlemesini, Yangın alarmı, arıza gibi bilgilerin e-mail olarak atılmasını ve Grafik yazılım üzerinden uzak kontrolünü sağlar. Yangın algılama sisteminin farklı sistemler ile Modbus, OPC veya TCP/IP üzerinden entegrasyona olanak tanır. Panasonic Yangın Algılama Sistemi, Panasonic Güvenlik Sistemlerine Yazılımsal ve donanımsal olarak bağlanabilir.

EBL Win programı üzerinden istenilen senaryoya uygun loop hatlarının konfigürasyonu yapılmaktadır. Panelde USB kablo bağlantısı ve Dongle kullanımını mevcuttur. Farklı seviyede kullanıcı erişimi tanımlanabilmektedir.

Dedektörler

Akıllı Detektör Teknolojisi, yanlış alarmları minimum seviye indirmek için gelişmiş algoritma yapısı ile öğrenme fonksiyonuna sahiptir. Japonya’da Panasonic fabrikalarında üretilen tüm dedektörler gerçek dumanla iki kere test edilir.

Analog Adresli olarak ; Optik, Isı Dedektörleri, Kombine  Dedektörler, Kablosuz Duman Detektörü, Aktif Hava Örneklemeli Duman Detektörü, Kendinden Emniyetli (IS) Analog Duman ve Isı Detektörü, IP67 Isı Detektörüne sahiptir. Panasonic Markalı Konvansiyonel dedektör; Fotoelektrik Duman Dedektörü, Isı Dedektörü, Kombine Isı ve Isı artış Detektörü, Beam Dedektörü ve IP67 Atex Sertifikalı Isı Detektörü ile  endüstriyel tesislere özel ürünlere sahiptir.

Yardımcı Elemanlar

Adreslenebilir Yangın Alarm Butonlarına, Elektronik Sirenlere, Flaşörlere sahiptir. Adreslenebilir Giriş/Çıkış (I/O) Modülü, Siren Kontrol Modülü ve Adresli Harici Güç Kaynağına sahiptir.

EBL Yangın Algılama Grafik Yazılımı

PC ekranı üzerinde EBL grafik yazılımı ile arıza, alarm, resetleme, izole, vb (text olarak; mahal ismi, zone, tarih, gün, saat, vb ile) durumlarına müdehale ve  dedektörlerin kirlilik değer bilgisine ulaşmak ve Panasonic kameraları ile entegrasyonu sağlamaktadır.

EBLWeb Monitör

Yangın Alarm Sistemi Panel veya panel networkünün,  uzak bir kontrol merkezindeki Web Monitör lisanaslı  bir PC üzerinden Web server bağlantısı kullanarak tüm bilgileri tek tarayıcı ekranında izleme, her bir panelle uzaktan bağlantı, harita üzerinde her bir panelin konumu veya her bir panelin liste görünümü bilgilerini verir.

Kullanım Alanları;

Ofis ve Ticari Kompleksler,

Oteller,

Alışveriş Merkezleri,

Okullar,

Hastaneler,

Havaalanları,

Metrolar,

Endüstriyel Tesisler,

Çok Şubeli İşletmeler

Metro İstasyonları, vb

 

İlgili Dökümanlar (AMPAC):

Analog-İnteraktif Adresli Panel

Tekrar Paneli

Discovery Analog Adreslenebilir-İnteraktif Dedektör

Discovery Adresli Yangın Alarm Butonu

Discovery Adresli IP67 Yangın Alarm Butonu

SmartGraphics HD Grafik Yazılımı

 

İlgili Dökümanlar (Panasonic):

İnteraktif Yangın Alarm Paneli

Tekrar Paneli

Analog Adresli İnteraktif Duman Dedektörü

Analog Adresli İnteraktif Kombine Dedektör

Adresli Yangın Alarm Butonu

Adresli Siren Kontrol Modülü

Adresli I/O Modülü

Web Server

EBL Grafik Yazılım

EBL Web Monitor